Mavi Vadi
sapanca, bungalov, bungalov evleri, villa, villalar, sapanca villları, sapanca bungalov evleri, sapanca havuzlu bungalov, bungalov kiralama, bungalov oteller, sapanca otelleri, sapanca bungalov, bungalov sapanca, doğada bungalov evleri, sapanca havuzlu bungalov, sapanca jakuzili bungalov, doğa kampı bungalov, sapanca resort, Kiralık Bungalov İlanları, Sapanca Bungalov Evler, Bungalow, En Uygun Bungalov Otel Fiyatları, Sapanca Otelleri, Kiralık Bungalov, Bungalow Tatili, Bungalov, En Güzel Bungalovlar, En iyi Bungalov Tatili, Türkiyenin En Güzel Bungalov Evleri, Bungalov Ev Fiyatları, En Uygun Fiyatlı Bungalovlar, doğada çadır kamp,doğa yürüyüşü, yürüyüş parkurları,kamp ateşi, mavi vadi, doğada aktivite, macera kampı, yoga, yoga kampı, fitness, meditasyon kampı, meditasyon, fitness kamp, aktivite, atv safari, jeep safari, sapanca macera, doğada çadır kamp,doğa yürüyüşü, yürüyüş parkurları,kamp ateşi, mavi vadi, doğada aktivite, macera kampı, yoga, yoga kampı, fitness, meditasyon kampı, meditasyon, fitness kamp, aktivite, atv safari, jeep safari, haftasonu, nereye gitsem, haftasonu, gezi rehberi, sapanca tanıtım, sapancada, gezilecek, yerler, sapanca kartepe, sapanca istanbul arası, sapanca tur

Bir yaprağın sesini duyabilir misiniz?
Bir ağaca uzun uzun dokunmanın hazzına en son ne zaman eriştiniz?
Ormanda bir patika, insanı daha sağlıklı bir hayata götürebilir mi dersiniz?
İsterseniz şöyle soralım; ormanın ruhsal olduğu kadar bedensel sağlığınıza da faydalı olduğunun bilimsel olarak kanıtlandığını biliyor musunuz?
Doğal güzellikleri ile konuklarını büyüleyen, 4 mevsim gidebileceğiniz bir tatil merkezi olan Sapanca’da keyifli anlar geçireceksiniz. Sapanca’da gezilecek yerler, yapılacak aktiviteler bölgeyi daha çok sevmenizi sağlayacak.

Sapanca’yı keşfetmek farklı bir deneyim olacak. Deniz seviyesinden 33 metre yükseklikte yer alan ve 16 km uzunluğa sahip olan Sapancada yapılacak farklı aktiviteler de cabası.

İlkbaharın açan renkli çiçekleri, kışın çamların üstünde duran karlar doğal manzaralar olarak fotoğrafçılar için de bulunmaz bir nimet. Sapanca gezi rotasını belirleyen fotoğrafçılar, kartpostallara yaraşacak güzellikle kareler yakalıyorlar.

Sapanca’da Gezilecek Yerler
Bölgeye ilk kez geliyorsanız o kadar çok sürprizle karşılaşacaksınız ki gözlerinize dahi inanmayacaksınız. Doğal güzelliği ile Türkiye’nin sayılı merkezlerinden biri olan Sapanca’da gezilecek yerler saymakla bitmiyor. Sessizliği ve tertemiz bir atmosferi arayanlar için dolu dolu bir Sapanca gezi rehberi bulacaksınız. Sapanca’da nereler gezilir diye kara kara düşünmeyeceksiniz.

Özellikle kriz dönemlerinde alıp başını gitmek, şehrin karmaşasından uzaklaşmak istersin. Bu bazen yalnızca farklı bir şehre gitmek içindir. Nereye gittiğinin, iyi ya da kötü olmasının bir önemi yoktur aslında. Uzaklaşmanın iyi geleceğini düşünürsün… Uzaklaşmak yalnızca kendini iyi hissetmen için yeterliyken, bunu bir de doğada yaşamaya başlayarak yaptığında neler olacağını hayal etmek hiç de zor değildir. Ancak çok az sayıda insan halihazırda doğa ile iç içe yaşama imkanına sahip. Zaten azalan ormanlar ve yeşillik yüzünden birçoğumuz doğanın ne olduğunu bile unutmuş durumda. Bizler de buradan hareketle o doğayı hatırlatmak için onun olumlu etkilerini ortaya koyalım istedik.

  1. Doğa mutluluk verir ve hayatı anlamlandırmamızda kolaylık sağlar!

Bugüne kadar doğanın insan psikolojisi üzerine yapılan araştırmaların ortak sonucudur: Doğa ile ne kadar iç içe olursak o kadar mutlu oluruz.

  1. Şehirde yaşayanlara kıyasla doğada yaşayanlar daha az strese maruz kalır!

280 katılımcı ile yapılan bir araştırmada, katılımcıların yarısı ormana yarısı da şehir merkezine gönderildi. Ertesi gün şehirdekiler ve ormandakiler yer değiştirdi. Araştırma sonucunda bilim insanları ormanda yaşayanları, şehirde yaşayanlara göre daha düşük kan basıncına sahip olduklarını ve daha az strese maruz kaldıklarını ortaya koydu.

  1. Doğa en doğal antideprasandır.

Bir öğretmen görevi gören doğa, kendimizi bunalmış ve cesaretimiz kırılmış hissettiğimizde bize mutlu olmayı öğretir.

  1. Doğada yürüyüş yapmak bağışıklık sistemimizi ve kaslarımızı güçlendirir.

Yalnızca ruhumuzu değil, bedenimizi de güçlendirir. Bitkilerden yayılan kimyasalların insanların bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmış bir bilgi.

  1. Doğada zaman geçirmek yaratıcılığımızı artırır.

Modern yaşamın en kötü alışkanlıklarından biridir telefonla bağımlı yaşamak. Ne zaman sıkılsak ekranda kendimizi bir şeyleri kaydırarak buluyoruz çünkü. Sıkılmanın yaratıcılığı artırdığına dair birçok bilimsel kanıt var ancak sonunda elimize telefon alıyorsak sonuç değişiyor. Sıkıldığımızda doğada zaman geçirmek ise yaratıcılığımızı artırıyor.

  1. Doğayla iç içe yaşamak acılara dayanma gücümüzü artırıyor.

Genetik açıdan vücudumuz doğa ile iç içe yaşamak için kurgulanmış. Doğada, onunla iç içe yaşamak bizi acı ve üzüntülerden uzak tutuyor.