Mavi Vadi
sapanca etkinlik, sapanca etkinlişkleri, sapanca festival, sapanca festivalleri, sapanca,sapanca gölü,alabalık,atv, safari, sapanca yürüyüş parkurları, sapanca doğa turizmi, sapanca organik, sapanca organik lezzetler, sapanca göl, gölü, jeep safari, jip safari, jeep tur, atv safari, atv tur, at gezisi, at biniciliği, binicilik, motel, otel, apart, cafe, kafe, eğlence, kiralama, köy, köyler, kıyı, sahil, sopeli, natürköy, naturköy, göl evi, arap akını, bağdat caddesi, kır düğünleri, düğün, cemiyet, seminer, toplantı, yürüyüş, yürüyüş yolu, yeşil doğa, yöresel lezzetler, konaklama, adrenalin, heyecan, restaurant, turizm, travel, kültür, oteller, pansiyon, villa, rentekar, rentacar, rent a car, oto kiralama, kahvaltı, köy kahvaltısı, yaşam, yürüyüş, doğa aktiviteleri, aktivite, basın, fotoğraf, doğa fotoğrafçılığı, dağ bizikleti, kamp, kampçılık, manzara, kartepe, maşukiye, adapazarı, sakarya, marmara, soğucak yaylası, turkjeep, samanlı dağları, paintball, zipline, spa, yeme içme, sofhan, bizevdeyokuz, gezelimgörelim, kayak merkezi, sonbahar, ricmound otel, güral otel sapanca alabalık, sapanca atv, sapanca safari, sapanca jeep safari, sapanca jeep tur, sapanca atv safari, sapanca atv tur, sapanca at gezisi, sapanca at biniciliği, sapanca binicilik, sapanca motel, spanca otel, sapanca otelleri, sapanca apart, sapanca villa, sapanca cafe, sapanca kafe, sapanca eğlence, sapanca araç kiralama, sapanca köyleri, sapanca kıyı, sapanca sahil, sapanca bağdat caddesi, sapanca kır düğünleri, sapanca düğün, sapanca cemiyet, sapanca yürüyüş, sapanca yürüyüş yolu, sapanca yeşil doğa, sapanca yöresel lezzetler, sapanca konaklama, sapanca turizm, sapanca restaurant, sapanca travel, sapanca kültür, sapanca oto kiralama, sapanca kahvaltı, sapanca köy kahvaltısı, saapanca yaşam, sapanca yürüyüş, sapanca doğa aktivitileri, sapanca aktivite, sapanca fotoğraf, sapanca doğa fotoğrafçılığı, sapanca dağ bisikleti, sapanca kamp, sapanca kampçılık, sapanca manzara, sapanca maşukiye, sapanca marmara, sapanca soğucak yaylası, sapanca samanlı dağları, sapanca paintball, sapanca spa, sapanca yeme içme, sapanca kayak merkezi

Marmara ve Karadeniz mutfağının etkisinde kalarak gelişen Sapanca mutfağı, her damak zevkine uygun yeme içme seçeneğini bir arada bulundurmaktadır. Sapanca restoranları ise bölgeye gelen konukları zengin menüleri ile ağırlamakta, yöreyi yakından tanımalarını sağlamaktadır. Sapanca Gölü çevresinde ve Sapanca yolu üzerinde birbirinden lezzetli yemekler hazırlayan restoranlar bulunmaktadır.

Sapanca’da ne yenir diyenler için muhlamadan deniz ürünlerine, ızgaralardan pidelere kadar Sapanca restoran seçenekleri bulunuyor. Bölgede yetişen taze sebzelerden ve gölde avlanan balıklardan yapılan yemekler şık mekanlarda servis ediliyor.

Sapanca’da yemek yenilecek yerler kadar ne yiyeceğinizin de büyük bir önemi var tabi ki. Sapanca restoranları sizlere:

Mantarlı pide
Barbunya ezmesi
Karalahana ezmesi
Diken başı
Yoğurtlu yeşil erik
Cevizli fasulye
Mısır ekmeği
Taze fasulye turşusu
Cevizli lahana

gibi farklı lezzetler sunuyor.

Sapanca restoran menülerinde ayrıca dünya mutfağından enfes yemekler de bulunuyor. Çocuklar için fast food yiyecekler ve içkili yemekler için geleneksel mezeler hazırlanıyor. Sizlere ise bu durumun tadını çıkarmak kalıyor.

En Çok Tavsiye Edilen Sapanca Restoranları
Sapanca restoranları, yemyeşil orman ve göl manzaraları içerisinde ailecek keyifli yemekler yemenizi sağlıyor. Sapanca göl restaurant seçenekleri ile yol üzerindeki mekanlar özellikle yaz ve sonbahar aylarında tercih ediliyor. Günübirlik misafirlerin ve tatilcilerin önerileri arasında oteller ve ormanlık alanlardaki işletmeler yer alıyor.

Sapanca Otel Restoranları
Sapanca’ya gelmişken göl manzaralı restoranlarda yemek isterseniz Sapanca restoran fırsatlarından yararlanabilirsiniz. 2 kişi 100 TL’den başlayan fırsatlarla açık büfe Sapanca lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. En çok tercih edilen Sapanca otel restoranları ise şunlar:

Sapanca Restoranları
Otel restoranlarında değil de yol üzerinde sade ve salaş mekanlarda yemeğinizi yemek isterseniz Sapanca’ya özgü lezzetlerle karşılaşacağınız restoranlara uğrayabilirsiniz. Önerilen Sapanca restoranları:

Green Blue Restoran
Adres: Melih Kibar Caddesi Sahil Yolu Kırkpınar
Tel: 0264 592 09 06

Olimpia Restaurant
Adres: Vakıf Cad. Rüstem Paşa Mah. Şentürk Sokak No:2 Sapanca
Tel: 0264 582 75 45

Natürköy
Adres: Mahmudiye Köyü Dereiçi Mahallesi
Tel: 0264 582 15 75 GSM: 0532 688 83 12 – 13
E-mail: info@naturkoy.com.tr